1

Menu

29 września 2015 r. - Dzień Bezpieczeństwa

08 października 2015r. MM

Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo!

Pod tym hasłem  w dniu 29 września 2015 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie  przeprowadzono różne działania związane z nabywaniem umiejętności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. W ramach zajęć z dziećmi policjanci z  Piotrkowa Tryb.- starszy sierżant Waldemar Merk i aspirant sztabowy Piotr Dąbrowski wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego uczestniczyli po raz kolejny  w akcji Jabłuszko-cytrynka. Na drodze obok szkoły prowadzono kontrolę kierujących pojazdami, podczas której dzieci nagradzały prawidłowe zachowania kierowców jabłkami, zaś tych którzy popełnili drobne wykroczenia, „karały” cytrynami. Przy okazji policjanci przypomnieli uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, podróżowania samochodem i konieczności noszenia znaków odblaskowych.  Na szkolnym forum ratownik medyczny Pan Aleksander Kulik przeszkolił uczniów klasy starszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie sierżant sztabowy Katarzyna Dębińska udzielała fachowych porad dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa w przypadku ataku psa. Wskazywała właściwe postępowanie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w  kontaktach z  obcymi dorosłymi. Młodsi uczniowie w tym czasie oglądali filmy o zasadach zachowania się w ruchu drogowym.

            Następnie Pan Roman Drozdek - wójt Gminy Wola Krzysztoporska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka  Ruchu Drogowego  Pan Bogusław Kulawiak, dyrektor szkoły Pani Danuta Stępień, koordynator ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym Pan Michał Kędziora, zaproszeni goście, rodzice i uczniowie otworzyli mobilne miasteczko ruchu drogowego, które powstało dzięki współpracy Urzędu Gminy w  Woli Krzysztoporskiej i WORD-u.  Uczniowie będą mogli poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i  szkolić swoje umiejętności  jazdy jednośladem .  Już wkrótce wszystkie dzieci, które ukończą 10 rok życia, będą   tu zdawać  egzamin na kartę rowerową. Na pierwszą jazdę rowerem po nowo otwartym miasteczku poproszono ks. proboszcza Jana Cholewę, który jest znanym miłośnikiem jednośladów  i propagatorem zdrowego stylu życia.

Kolejnym bardzo miłym punktem imprezy było otwarcie palcu zabaw dla oddziałów przedszkolnych. Po przecięciu kolorowych wstążeczek i poświęceniu nowego miejsca maluchy z radością recytowały wierszyki , tańczyły i bawiły się, demonstrując możliwości zainstalowanych urządzeń. Pani dyrektor Danuta Stępień  podziękowała P. Bogusławowi Kulawiakowi i koordynatorowi ds. bezpieczeństwa P. Michałowi Kędziora oraz Panu Wójtowi za zaangażowanie w projektowanie i współpracę w wykonaniu miasteczka ruchu drogowego, coroczną akcję Jabłuszko-cytrynka, czyli bardzo dobrą współpracę w zakresie kształtowania bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Podziękowała również za realizację projektu w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym, za piękne pomoce dydaktyczne, zabawki oraz plac zabaw w ramach w/w projektu ( podziękowanie dla P. Adriany Drzynickiej –Kania- koordynatora projektu).

Na zakończenie  jednostki OSP w Gomulinie i Woźnikach prezentowały możliwości nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego na boisku strażackim.

Fotorelacja w galerii zdjęć


Komentarze ()