1

Menu

ADOPCJA KOALI

17 lutego 2020r. IZ

Koala uratowany z pożaru w Australii został zaadoptowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie. Otrzymali oni specjalny certyfikat adopcji koali. Pożary w Australii spustoszyły prawie cały kontynent. Żywioł, z którym tak ciężko wygrać, pozbawił życia prawie 500 milionów zwierząt i spalił aż 8 milionów hektarów ziemi. Jak możemy pomóc?
Istnieje kilka sposobów, by pomóc Australii na odległość. Jednym z nich jest wirtualna adopcja koali, które udało się uratować z płomieni. Przebywają one aktualnie w Koala Hospital Port Macquarie. Nasi uczniowie bardzo przejęli się losem zwierząt i postanowili zorganizować akcję pod hasłem „Ratujemy koale”, która miała na celu pozyskanie środków na wirtualną adopcję. 17.02.2020 r.  Zebrano kwotę 283, 00 zł co wystarczy na cykliczną adopcję.  
Szkoła otrzymała certyfikat z wizerunkiem koali, który ma na imię Paul. Zwierzę zostało poparzone w listopadzie minionego roku. Wyczerpane, zwinięte w kłębek na spalonej ziemi zostało znalezione i przetransportowane do szpitala Koala. Paul był odwodniony i doznał oparzeń łap, co zwykle ma miejsce, gdy koala schodzi z płonącego drzewa. Ma również bardzo wypalone futro.
Część uzyskanych funduszy przeznaczyliśmy na posadzenie trzech drzew eukaliptusowych dla koali. Mamy nadzieję, że darowizna pomoże tym zwierzętom przetrwać.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w akcję. Wśród osób biorących udział w zbiórce funduszy zorganizowano losowanie symbolicznej nagrody – pluszowej maskotki koali, która jest podziękowaniem za wsparcie szkolnej akcji.


Komentarze ()