1

Menu

Akcja „Bezpieczny uczeń”

28 września 2017r. MM

   Dnia  19 września w  naszej szkole we współpracy z WORD  została zorganizowana akcja  „Bezpieczny uczeń . Zaangażowano funkcjonariuszy i  pracowników WDR KMP w Piotrkowie Tryb., Żandarmerii Wojskowej w Łasku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego  w Piotrkowie Tryb.

   Uczniowie klas I-III  wraz z  funkcjonariuszami policji prowadzili akcję  „Jabłuszko-cytrynka”. Kontrolowali  nadjeżdżające samochody. Za jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego kierowcy otrzymywali jabłko, a za przekroczenie prędkości, jazdę bez pasów, świateł musieli z uśmiechem zjeść cytrynę.

   Funkcjonariuszka policji przeprowadziła pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną dla wszystkich dzieci na temat bezpieczeństwa. Uczniowie klas starszych brali udział w zajęciach z zakresu I pomocy przedmedycznej. Urozmaiceniem akcji było pokonanie toru przeszkód w alkogoglach i narkogoglach – okularach zaburzających koordynację wzrokowo-ruchową. W atmosferze świetnej zabawy, każdy mógł się przekonać, jakim zagrożeniem jest jazda samochodem pod wpływem środków odurzających i alkoholu. Uczniowie na symulatorze zderzeń doświadczyli ( przy małej prędkości 8 km/h) jakie siły oddziaływają na kierowcę w samochodzie podczas faktycznego zderzenia. Uświadomiło im to  jak ważne dla bezpieczeństwa jest zapinanie pasów.

   Akcję podsumowała Pani Dyrektor Iwona Zapała, która wręczyła gościom podziękowania i zaprosiła do dalszej współpracy. Podziękowanie i gromkie brawa otrzymały P. Lena Cienkowska i Beata Kędziora, które zorganizowały akcję „Bezpieczny uczeń”.


Komentarze ()