1

Menu

AKCJA - BEZPIECZNY UCZEŃ

24 października 2019r. IZ
22.10.2019 roku w naszej szkole odbyła się kolejna  edycja akcji „BEZPIECZNY UCZEŃ”, przygotowana przez Panią Lenę Cienkowską i Beatę Kędziorę. Akcja miała na celu promowanie zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przybliżenie pracy  służb mundurowych.
     W tym roku wszyscy uczniowie spotkali się ze Starszym Strażnikiem Leśnym, Panem Rafałem Taranowskim z Lasów Państwowych Nadleśnictwo Piotrków. Przedstawił on uczniom, jak należy zachować się w lesie w sytuacjach zagrożenia (zabłądzenia, spotkania z groźnym zwierzęciem).
       Pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Pan Michał Kędziora, opowiedział uczniom o prawidłowych zachowaniach w ruchu drogowym, rozdał odblaski, uświadamiając jak ważne jest ich noszenie szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Starsi uczniowie mieli możliwość przekonać się jak działa symulator dachowania oraz jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa.
Uczniowie klas I-III przypomnieli sobie wiedzę na temat obowiązujących w szkole zasad bezpieczeństwa, regulaminów szkolnych i klasowych. Dzięki Pani Ewie Łągiewczyk z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piotrkowie Trybunalskim poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wraz z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim brali udział w profilaktyczno-edukacyjnej akcji ,,jabłko – cytryna", mającej na celu przypomnienie kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach i konkursach, Najmłodsi uczniowie zakończyli dzień pełen wrażeń dyskoteką z konkursami sprawnościowymi, na którą biletem wstępu  była kamizelka odblaskowa.
Przedsięwzięcie podsumowała Pani dyrektor Iwona Zapała, która podziękowała gościom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu szkolnej akcji.
        
Zdjęcia w zakładce Nowa Galeria

Komentarze ()