1

Menu

Andrzejki - oddziały przedszkolne 2020

05 grudnia 2020r. IZ

,,Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”.

Koniec listopada to czas nierozerwalnie związany z wróżbami i magią. Wszystko za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek. Tego dnia wiele osób daje się ponieść zabawie i towarzyszącym jej wróżbom i obrzędom.

W poniedziałek 30 listopada w naszych oddziałach przedszkolnych również zapanowała  magiczna atmosfera.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość , znaczenie  różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania papierowych serc ,aby odczytać imię swojej sympatii , losowania kolorowych karteczek , na których widniały nazwy zawodów przyszłości.

Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z grupy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Uczestnicy andrzejkowej zabawy  rzucali monetą do miski napełnionej wodą aby spełniły się  najskrytsze marzenia.

Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Były tańce w parach z balonikiem,  i wiele innych zabaw, które zachęcały  do współpracy i zdrowej rywalizacji.

......

......

......

Komentarze ()