1

Menu

DĄB NIEPODLEGŁOŚCI

20 października 2018r. IZ

Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody Roku dla Niepodległej i z tej okazji 18 października 2018 r. odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości upamiętniającego 100 – lecie powrotu naszego państwa na mapy Europy. Swoją obecnością wydarzenie to uświetnili: proboszcz parafii Gomulin - ks. kanonik Tadeusz Koziorowski, radna Gminy Wola Krzysztoporska - p. Julia Karlińska, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Joanna Pirek. Uczniowie pod opieką p. Aleksandry Czerwińskiej i p. Ewy Maciołek przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali ideę Dębu Niepodległości, przypomnieli dzieje państwa polskiego począwszy od Lecha, a na zakończenie radośnie odśpiewali „Kocham Cię, Polsko”.

Po części artystycznej wszyscy przeszli przed budynek szkoły, gdzie został posadzony Dąb Niepodległości. Dęby są symbolem siły, trwałości, długowieczności i szlachetności. To drzewo, które jest związane z dziejami Polski od początków jej istnienia. Jak powiedziała p. dyrektor Iwona Zapała, pragniemy, aby posadzone przez nas drzewo – było symbolem naszych polskich korzeni, naszych więzi z ojczyzną i miłości do polskiej ziemi, symbolem naszej wspólnej troski o Ojczyznę. Chcemy, żeby Polska była traktowana jako wspólne dobro, o które trzeba dbać z należytym szacunkiem. Życzymy Polsce, żeby nigdy już nie musiała walczyć o swoje terytorium, żeby była szanowana, mocna  jak dąb, zakorzeniona w swych wartościach, silna i nieuległa. Marzeniem naszym jest, aby to drzewo wzrastało, piękniało i cieszyło następne pokolenia w co najmniej 200 – setną rocznicę odzyskania niepodległości. Niech nasz dzisiejszy czyn odbije się echem w przyszłości.

Dodatkową atrakcją kończącą uroczystość było wykonanie uczniom przez p. Rafała Pietrasa pamiątkowego zdjęcia „z lotu ptaka” – serce w barwach narodowych.

Zdjęcia w zakładce Nowa galeriaKomentarze ()