1

Menu

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października 2018r. IZ
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i wychowawców.
Zanim uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli wykazać się wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Pod hasłem „Wędrówki po polskich dróżkach” dzieci zaprezentowały się w piosenkach i wierszach o tematyce patriotycznej. Uczniowie kl. Ib wykazali się znajomością symboli narodowych, dawnej i obecnej stolicy Polski, natomiast uczniowie kl. Ia opowiedzieli „Legendę o smoku wawelskim”.
Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po ślubowania pani dyrektor Iwona Zapała dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki oraz życzenia samych sukcesów w nauce przekazane przez p. dyrektor i rodziców.
Pani dyrektor podziękowała wychowawcom p. Lenie Cienkowskiej,  Katarzynie Tosiek i uczniom klas pierwszych za przygotowanie uroczystości.
Po ślubowaniu klas I Samorząd Uczniowski przedstawił w formie prezentacji multimedialnej historię szkolnictwa polskiego. Cała uroczystość zakończyła się wyśpiewanymi życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

Komentarze ()