1

Menu

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

07 listopada 2019r. IZ
W piątek 25 października 2019 roku uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy obchody 6 rocznicy nadania szkole imienia Księdza Mariana Wiewiórowskiego.
Dzieci z klas I-III w ramach obchodów Dnia Patrona namalowały portret Ks. Mariana Wiewiórowskiego. Wszystkie prace plastyczne były wyeksponowane podczas uroczystości
Uczniowie z klas IV-VIII musieli rozwiązać zagadkę, której hasło było odpowiedzią na pytanie: Jaki był ksiądz Marian Wiewiórowski? Z odgadniętych wspólnie z wychowawcami haseł powstała sylwetka księdza, który był nie tylko wyjątkowym kapłanem, ale również człowiekiem renesansu o wielu zainteresowaniach i pasjach. Dał się poznać jako dobroczyńca i samarytanin. Był patriotą, historykiem, krzewicielem pokoju na świecie i orędownikiem przebaczenia. Ponadto okazał się być entuzjastą muzyki klasycznej, koneserem sztuki i miłośnikiem literatury pięknej. Ksiądz był również zapalonym turystą i wielbicielem przyrody. Bardzo lubił kwiaty. Dla upamiętnienia Dnia Patrona, każda klasa otrzymała kwiat w doniczce.
Po uroczystości w szkole przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunami SU złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej Patrona na cmentarzu w Gomulinie.
Uroczystość przygotowali Anna Siekańska, Joanna Sobutkowska i Paweł Filipek.

Komentarze ()