1

Menu

FONOHOLIZM

05 grudnia 2019r. IZ
W dniu 22 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt. ,,Fonoholizm - hit czy kit?- skala zagrożenia dla Powiatu Piotrkowskiego”.
Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie szans i zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu komórkowego, a także poszerzenie wiedzy dotyczącej sposobów radzenia sobie z niewłaściwymi zachowaniami- kształtowanie postaw społecznych sprzyjających życiu bez nałogów.
Realizacja projektu rozpoczęła się od zajęć profilaktycznych przeprowadzonych przez specjalistów z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb. W poszczególnych klasach: IV, V, VI. Zajęcia te uświadomiły uczniom, że telefon komórkowy to nie tylko szanse, ale w dużej mierze zagrożenia. Może on być towarzyszem codziennego życia i ułatwiać nam funkcjonowanie, ale może też prowadzić do uzależnienia - fonoholizmu.  Pedagodzy podczas zajęć przekazali uczniom wskazówki, jak racjonalnie korzystać z ,,komórek’’, kontrolować ich używanie oraz jak reagować, gdy widzą, że ktoś z ich rówieśników nadużywa korzystanie z telefonu.
Po zajęciach odbyły się również indywidualne konsultacje dla rodziców.
Spotkanie profilaktyczne w szkole zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego związanego z tematyką projektu. Spośród uczniów biorących udział w konkursie na etapie szkolnym wyłoniono trzy najlepsze prace plastyczne:
I miejsce otrzymała Nikola Magiera, uczennica  kl. VI A
II miejsce otrzymała Zuzanna Dryżek uczennica kl. V B
III miejsce otrzymał Mikołaj Domagała, uczeń kl. V B
Gratulujemy
Za swoje oryginalne prace plastyczne uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Wyróżnione prace na poziomie szkolnym mają szansę wygrać konkurs na etapie powiatowym.





Komentarze ()