1

Menu

I GMINNY TURNIEJ PROFILAKTYCZNY

05 grudnia 2019r. IZ3 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się I Gminny Turniej Profilaktyczny pod hasłem „Im więcej wiem, tym mniej się obawiam”, którego inicjatorkami były panie Anna Siekańska i Ewelina Kacperska, a oprawę plastyczną zapewniła pani Joanna Sobutkowska. Honorowy patronat nad konkursem objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.
Głównym celem turnieju było promowanie właściwych i odpowiedzialnych postaw społecznych, uświadamianie szkodliwości zażywania środków uzależniających oraz profilaktyka zakażeń wirusem HIV.
Uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych w Bogdanowie, w Krzyżanowie, w Parzniewicach i gospodarze, w pierwszej części turnieju musieli zmierzyć się z testową formą pytań dotyczącą alkoholu, narkotyków/dopalaczy, palenia papierosów/e-papierosów i HIV/AIDS. W kolejnym etapie konkursu w formie drużynowej i przy udziale publiczności rozwiązywali zadania praktyczne, m.in.: odgrywali scenki odnoszące się do zachowań asertywnych i układali wiersz dotyczący profilaktyki uzależnień.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Marta Kopacka z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, państwo Karolina Domaracka i Adam Karcz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim, pan Michał Kędziora z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz pracownik Ośrodka Zdrowie w Gomulinie, pani Ewa Antczak.
W trakcie trwania turnieju uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa filmiki dotyczące szkodliwości dopalaczy oraz etapów uzależniania się od substancji psychoaktywnych.
Po zakończeniu części konkursowej pan Michał Kędziora zaproponował uczniom wzięcie udziału w eksperymencie, Dzięki założeniu „alko-gogli” wszyscy obecni mieli okazję zobaczyć, jak niebezpieczne jest poruszanie się pod wpływem alkoholu.
I Gminny Turniej Profilaktyczny wygrały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Bogdanowie – Maja Komorowska, Wiktoria Madejak i Zuzanna Zapała. Uczniowie z pozostałych szkół otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej. W uroczystym podsumowaniu turnieju uczestniczył również przedstawiciel Gminy w Woli Krzysztoporskiej, pani Karolina Piotrkowska – specjalista ds. edukacji.

Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

Komentarze ()