1

Menu

II GMINNE TARGI EDUKACYJNE

28 lutego 2020r. IZ

  Jaką szkołę średnią wybrać i jak zrobić to mądrze? Pytanie, które na pewno zadaje sobie wielu uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej. Odpowiedzi na to i wiele innych pytań można było uzyskać 27 lutego podczas II Gminnych Targów Edukacyjnych, które odbyły się w naszej szkole.

 

   Przedsięwzięcie to jest organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych, aby wyposażyć ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia na terenie powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego. Otwarcia II Gminnych Targów Edukacyjnych dokonali dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Iwona Zapała, zastępca Wójta Gminy Wola Krzysztoporska – pan Mieczysław Warszada oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Maria Skupień i Paweł Żuber.

 W swoim wystąpieniu dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Iwona Zapała podkreśliła, że wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka. Głos zabrał również zastępca wójta Gminy Wola Krzysztoporska pan Mieczysław Warszada, który w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji i społeczeństwa oraz życzył młodzieży, aby - z bogatego wachlarza możliwości kształcenia - wybrali ten najwłaściwszy dla nich.

Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – pani Violetta Promny zwróciła uwagę, że targi edukacyjne to ważna inicjatywa, mająca ogromne znaczenie dla młodych ludzi, gdyż w jednym miejscu spotykają się szkoły o różnych kierunkach kształcenia oraz warunkach naboru, co daje młodzieży duże możliwości wyboru. Uczestnicy targów mogli poznać prognozę zapotrzebowania na poszczególne zawody oraz wysłuchać wykładu dotyczącego odpowiedzialnego planowania kariery i barometru zawodów  przeprowadzonego przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim -  doradcę zawodowego – panią Renatę Kutela oraz pośrednika pracy – panią Anettę Gołdynek.    

Młodzież uczestniczyła również w  warsztatach przeprowadzonych przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim – panią Ewę Mrozińską, podczas których można było poznać swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe.

   Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 18 wystawców - licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Oprócz szkół z Piotrkowa Trybunalskiego, pojawiły się także szkoły z Bełchatowa, Bujen, Szydłowa i Dobieszkowa. Ósmoklasiści mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą szkół, ale także osobiście porozmawiać z uczęszczającymi do nich uczniami. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe  przygotowały dla zwiedzających ulotki, broszury, gazetki reklamowe oraz ciekawe i atrakcyjne stoiska promujące daną jednostkę. Można się było również zapoznać z praktycznymi umiejętnościami uczniów kształcących się w zawodach.

Wszystkim uczestnikom targów dziękujemy za ich obecność w naszej szkole.

 Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

 .


Komentarze ()