1

Menu

III Gmine Targi Edukacyjne

29 marca 2021r. IZ
III edycja Gminnych Targów Edukacyjnych  przeszła do historii. Tegoroczna edycja odbyła się w formie on line na platformie MS Teams w dniu 26 marca 2021 roku.
Honorowy patronat nad Targami Edukacyjnymi Gomulin 2021 objęli Wójt Gminy Wola Krzysztoporska  oraz firma Haering Polska z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.  Przedsięwzięcie to było organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych, aby wyposażyć ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia na terenie powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego. Otwarcia III Gminnych Targów Edukacyjnych dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Iwona Zapała, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka. Zwróciła również uwagę, że tegoroczna edycja targów z uwagi na pandemię  po raz pierwszy obywa się w formie on line.    
Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – pani Violetta Promny podkreśliła, że targi edukacyjne to ważna inicjatywa, mająca ogromne znaczenie dla młodych ludzi, gdyż w jednym miejscu spotykają się szkoły o różnych kierunkach kształcenia oraz warunkach naboru, co daje młodzieży duże możliwości wyboru.
Uczestnicy targów mogli również poznać prognozę zapotrzebowania na poszczególne zawody  przedstawioną przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  - panią Aleksandrę Zając.
W wirtualnym wydarzeniu gościliśmy siedemnastu wystawców  - licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Oprócz szkół z Piotrkowa Trybunalskiego, pojawiły się także szkoły z Bełchatowa, Bujen, Kleszczowa i Wolborza.  
Formuła tegorocznych targów obejmowała prezentację szkół ponadpodstawowych online oraz spotkania w indywidualnych zespołach dedykowanych każdej szkole. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe  przygotowały dla uczestników ulotki, broszury, gazetki reklamowe oraz ciekawe i atrakcyjne filmy promujące daną jednostkę.  
Podczas targów uczniowie  mogli również uzyskać kompleksowe informacje na temat możliwości wyboru kierunku kształcenia, poruszania się po rynku pracy oraz określić zainteresowania i predyspozycje zawodowe dzięki indywidualnym spotkaniom z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Targi Edukacyjne 2021 za nami.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ich obecność podczas tego wydarzenia.


Zdjęcia w zakładce Nowa galeriaKomentarze ()