1

Menu

IV Gminny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym

11 czerwca 2021r. IZ9 czerwca w naszej szkole odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska, pana Romana Drozdka. Celem konkursu było przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego oraz patriotyzmu lokalnego. 10 uczniów ze Szkół Podstawowych w Bujnach, Gomulinie, Krzyżanowie i Woli Krzysztoporskiej przystąpiło do rywalizacji o nagrodę główną czyli Fotel Wójta naszej gminy. Młodzież miała do rozwiązania trudny test, w którym musiała wykazać się znajomością m.in. Konstytucji RP, ustawy o samorządzie terytorialnym oraz ogólną wiedzą o współczesnym życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. 
Najlepszą znajomością tematyki konkursu wyróżnił  się Kacper Blaźniak (SP w Woli Krzysztoporskiej), który zajął I miejsce i to on na jeden dzień zasiądzie w Fotelu Wójta i będzie miał możliwość załatwienia wielu spraw bliskich mieszkańcom naszej gminy.  II miejsce przypadło  Marcelowi Blaźniakowi (SP w Woli Krzysztoporskiej), natomiast III miejsce wywalczył  Antoni Kowalski – uczeń VIII klasy naszej szkoły.
Podczas podsumowania tegorocznej edycji konkursu Pan Wójt wręczył laureatom nagrody a wszystkim uczestnikom - upominki. Pochwalił uczniów za zainteresowanie sprawami samorządu lokalnego oraz wyraził nadzieję, że w przyszłości również będą aktywnie angażować się w życie naszej  Małej Ojczyzny.
Konkurs przygotował Szkolny Klub Obywatelski, a jego koordynatorkami były p. Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska.

Gratulujemy zwycięzcom IV edycji konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia w zakładce Nowa galeria


Komentarze ()