1

Menu

JASEŁKA BOŻONONARODZENIOWE

02 stycznia 2020r. IZ

20 XII 2019 r. o godzinie 10.00 cała  społeczność naszej szkoły, rodzice, zaproszeni goście  zgromadzili się na hali sportowej by tradycyjnie jak co roku uczestniczyć w jasełkach bożonarodzeniowych. Scenariusz, reżyserię i scenografię inscenizacji przygotowała nauczycielka religii Małgorzata Tosiek. Oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki -  pan Paweł Filipek. Uczniowie, od tych najmłodszych z oddziałów przedszkolnych aż po uczniów klasy VIII , długo i pilnie przygotowywali się  by słowem, śpiewem i tańcem jak najlepiej przybliżyć historię narodzin Jezusa, wprowadzić zgromadzonych w piękny, ciepły, świąteczny nastrój  dostarczyć niezapomnianych wrażeń i  wzruszeń.

Tegoroczne przedstawienie  zatytułowane „Mario czy już wiesz”  to  opowieść o Maryi - Matce Dzieciątka Jezus  i wszystkich matkach,  zarówno tych z czasów współczesnych Jezusowi jak i obecnie żyjących zmagających się z codziennością, dla których Maryja zawsze była i pozostanie niedoścignionym wzorem macierzyństwa.

Mali aktorzy świetnie wcielili się w role aniołów, pasterzy, świętej rodziny , trzech króli co zostało  docenione i nagrodzone przez publiczność  gromkimi brawami. Jednak najbardziej spodobały się odgrywane przez pierwszoklasistów owieczki, to one dostały największe oklaski.

Uroczystość zakończyła się wspólnie zaśpiewaną kolędą „ Bóg się rodzi” i  wręczeniem przez panią dyrektor nagród, uczniom biorącym udział w konkursie na najpiękniejszy wiersz o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabrakło również wielu ciepłych świątecznych  i noworocznych życzeń.

 Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

 


Komentarze ()