1

Menu

Koło szachowe


Zajęcia koła szachowego odbywają się w czwartki na siódmej godzinie lekcyjnej.


Ze względu na zmianę rytmu funkcjonowania szkoły (koronawirus!) nie udało się sfinalizować tegorocznych rozgrywek warcabowych o mistrzostwo szkoły.

Jedynie w dwóch klasach zakończyły się rozgrywki klasowe:

klasa IV: 1. miejsce Sebastian, 2. miejsce Marcel Książczyk

klasa VIIb: 1. Cieślak Patryk, 2. Gajda Patryk, 3. Harlejczyk Kamil.


29.11.2019 r. Powiatowy turniej szachowy w Gorzkowicach

Reprezentowały nas dwie drużyny w składzie:

Na poziomie do klasy VI:

Białas Artur (3 pkt.), Siedlecki Dawid (2 pkt.), Kowalski Antoni (2 pkt.), Łuczyńska Julia (1 pkt.).

Na poziomie klas VII-VIII:

Matyjaszczyk Damian (2 pkt.), Kaczmarek Wiktor (1 pkt.), Dryzek Igor (2 pkt.), Staszek Aleksandra (1 pkt.).

W obu grupach wiekowych zdobyliśmy IV miejsce na pięć startujących drużyn.


Na stronie Gminy Wola Krzysztoporska można znaleźć informację o Mistrzostwach Gminy w warcabach, które odbyły się 17 listopada 2019 r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

(http://www.wola-krzysztoporska.pl/zagrali-w-warcaby/ )

Wśród zycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły (podkreśleni na czerwono):

Zwycięzcami Mistrzostw Gminy „Gry w warcaby” zostali:

W kategorii dzieci do 12 lat:
– I miejsce Janusz Golat
– II miejsce Adrian Cieślik
– III miejsce Nikodem Gadula

W kategorii młodzież od 12 do 16 lat:
– I miejsce Jakub Szulc
– II miejsce Piotr Mika
– III miejsce Przemysław Siwik

W kategorii senior:
– I miejsce Jan Mika
– II miejsce Paweł Szulc
– III miejsce Mariusz Cieślik

Ponadto w kategorii dzieci do lat 12 miejsce IV zdobył Mikołaj Domagała, a jego brat Jakub był najmłodszym uczestnikiem turnieju.



Mistrzostwa szkoły w szachy w roku szkolnym 2019/2020

Rozegrane zostały w dniach 18.09.2019 do 7.11.2019 r.

Na etapie klasowym uczniowie grali systemem pucharowym z repasażem dla najlepszego gracza spośród tych, którzy przegrali pierwszą partię rozgrywek.

Na poziomie klas IV-VI w rozgrywkach uczestniczyło 25 uczniów, a na poziomie VII-VIII uczniów 10 - razem 35 uczniów.

Finaliści to:                       wśród młodszych                         wśród starszych

1 miejsce                          Białas          Artur     VIb              Kowalski          Antoni     VIIa

2 miejsce                          Kaczmarek   Karol    VIa              Matyjaszczyk   Damian   VIIa

3 miejsce                          Malicki         Wiktor   Va              Dryzek             Igor         VIIIb