1

Menu

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – Pomoc dla Jemenu

20 listopada 2020r. IZ

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w akcji:

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF –

Pomoc dla Jemenu”

 

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Sprawdźcie, jak możecie wspólnie z UNICEF świętować ten dzień, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna.

Zachęcamy Was do zapoznania się z naszymi propozycjami aktywności. Angażując się w ich podejmowanie, możecie pomóc dzieciom w Jemenie.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i realizacją programu nauczania w trybie zdalnym, przygotowaliśmy dla Was pomysły, które sprawdzą się w tej nowej formule nauczania. Skorzystajcie z naszych inspiracji, realizując zajęcia o prawach dziecka. Zaangażujcie się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

Zrealizujcie co najmniej jedną z trzech zaproponowanych aktywności związanych z akcją pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

1.      „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” – wspólne tworzenie prac plastycznych/graficznych, obrazujących wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju. Prace wyślijcie na e-mail  wolontariat.gomulin@int.pl do 22 listopada.  Zachęćcie rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję.  

2.      „Wspólna podróż po Jemenie” – dzieci wspólnie z najbliższymi zapoznają się z sytuacją rówieśników w Jemenie, podczas wspólnego oglądania w domu prezentacji przygotowanej przez UNICEF, przybliżającej trudną sytuację dzieci w tym kraju. Następnie porozmawiajcie o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane.

3.      „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” – dla wszystkich dzieci i ich rodziców, którzy lubią sprawdzać swoją wiedzę, przygotowaliśmy quiz on-line. Pytania poświęcone zagadnieniom praw dziecka nawiązujące do sytuacji dzieci w Jemenie to doskonały sposób na wspólną naukę w domu, połączoną z zabawą!

QUIZ ONLINE

Koniecznie pamiętajcie o kolorze niebieskim! Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich działaniach podejmowanych 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans, bądź pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20 listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Wasze zdjęcia w ubraniach w kolorze niebieskim (mile widziane zdjęcia z rodzeństwem) przesyłajcie na wyżej podany mail.

Zapraszamy serdecznie do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.


Komentarze ()