1

Menu

ODCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO

25 października 2019r. IZ
13  X 2019 r.  uczniowie naszej szkoły uczcili XIX Dzień Papieski programem artystycznym w Kościele Parafialnym Św. Mikołaja w Gomulinie oraz uroczystą akademią w szkole.
Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego nawiązywało do rozważań Jana Pawła II zawartych w jego książce „Wstańcie, chodźmy!”, w której Papież Polak mówił o powołaniu każdego człowieka: „Wiara, odpowiedzialność i odwaga każdego z nas wpisuje się w tajemnicę wypełnienia Bożego planu.” Wezwanie „wstań” i „idź” dotyczy codziennie każdego z nas, mobilizuje i zachęca do zaangażowania się oraz podejmowania nowych działań. XIX Dzień Papieski był także doskonałą okazją dla nas wszystkich do zapoznania się lub przypomnienia nauczania papieskiego z I pielgrzymki Ojca Świętego do Polski (2 – 10 VI 1979 r.) Wizyta ta w odwadze głoszonego słowa, była świadectwem odpowiedzialności za naszą Ojczyznę.
Obchody XIX Dnia Papieskiego przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycieli: pana Marka Miki, pana Pawła Filipka i pani Ireny Kasztelan.
Po Mszach Świętych wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zapraszali na papieskie kremówki, życząc, by te słodkości, tak ulubione przez Św. Jana Pawła II, wraz z popołudniową kawą lub herbatą były okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego Ojca Świętego.

Komentarze ()