1

Menu

OTO DZIŚ NARODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ

03 stycznia 2019r. IZ
Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowali jasełka. Świetnie wcielili się w role Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów…, by 21 XII 2018 r. przed licznie zgromadzaną publicznością zaprezentować bożonarodzeniowe przedstawienie. Mali aktorzy słowem, śpiewem i tańcem przedstawili historię narodzin Syna Bożego i wprowadzili widownię w piękną świąteczną atmosferę.
Tegoroczne jasełka miały na celu nie tylko przypomnieć wydarzenia sprzed 2000 lat, ale także uwrażliwić młodzież  i dzieci na potrzeby ludzi starszych, często schorowanych, samotnych. Przeżywanie tak pięknych, radosnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego narodzenia w samotności staje się szczególnie przykre i bolesne o czym my  młodzi często zapominamy. Stąd na zakończenie głośno wybrzmiały słowa pięknej pastorałki „Oto dziś narodziła się Miłość, Bóg jest z nami – już nie jesteś sam.”
Pani dyrektor Iwona Zapała złożyła wszystkim ciepłe, świąteczne życzenia: „Szanowni Goście, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice! Z okazji Świat pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w radości i w rodzinnej atmosferze. Niech ten niezwykły czas będzie okazją do umacniania więzi z najbliższymi, wypełni Wasze serca spokojem oraz życzliwością. W 2019 roku życzę realizacji planów i zamierzeń oraz spełnienia najpiękniejszych marzeń.

Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

Komentarze ()