1

Menu

PRZEDSTAWIENIE MIKOŁAJKOWE

10 grudnia 2019r. IZ
6 grudnia br. Szkolne Koło Teatralne „Pauza” zaprezentowało efekty swojej kilkutygodniowej pracy w postaci bajkowego przedstawienia mikołajkowego pt. „List do świętego Mikołaja”.
Główny bohater – Staś, w którego wcielił się Mikołaj Białasiński z kl. Vb – właśnie pisze list do św. Mikołaja. Lista życzeń chłopca nie ma końca… Dopiero niespodziewane wydarzenie – „zgubienie mamy” – i długa wędrówka po świecie powoduje zmianę w zachowaniu małego urwisa. Spotykane podczas samotnej podróży postacie uczą Stasia, że naprawdę szczęśliwi jesteśmy nie wtedy, kiedy otrzymujemy prezenty, ale wtedy, kiedy je dajemy. Chłopiec na swej drodze spotyka tancerkę i czarownicę (w tych roztańczonych rolach mogliśmy podziwiać  Zosię Murat z klasy Vc),  przesympatyczne krasnoludki, czyli Patrycję Dekę i Gabrysię Gajdę z klasy Vc oraz Weronikę Dobrzyńską i Kasię Fałek z klasy Vb,  uroczą królewnę Śnieżkę zagraną przez Patrycję Piekarską z kl. Vc, wzruszającą Bellę (w tej roli znakomicie zaprezentowała się Zuzia Pająk z kl. Vb) oraz zapracowanego Kopciuszka, w którego wcieliła się Agnieszka Urbańska z kl. Vc. Wśród napotykanych postaci nie zabrakło także chłopców: zabawnego pirata i  anioła ze złamanym skrzydłem zagranych przez Franka Wolankiewicza z kl. Va oraz zrozpaczonego syna indiańskiego wodza (w tej roli mogliśmy zobaczyć Mikołaja Domagałę z kl. Vb). Ci wszyscy bohaterowie nieświadomie wskazują Stasiowi drogę, którą powinien podążać. Przedstawienie kończy się nagłym wybudzeniem chłopca ze snu przez wróżkę (Gabrysia Gajda), za sprawą której mały łobuziak przeżył tę niesamowitą podróż. W efekcie chłopiec pisze nowy list, w którym prosi o prezenty nie dla siebie, ale dla innych – i dlatego ostatecznie odnajduje mamę (Kasia Fałek).
Przedstawienie zostało przyjęte przez uczniów klas I - IV bardzo ciepło. Publiczność nagrodziła młodych aktorów długimi, gromkimi brawami. W efekcie przedstawienie odegrano ponownie, tym razem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli klas „0”. Równie gorąco powitano św. Mikołaja, który niespodziewanie pojawił się w naszej szkole i na pożegnanie rozdał wszystkim po symbolicznym cukierku.
Przedstawienie przygotowano pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła Teatralnego „Pauza” pani Joanny Murat, która serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w skompletowaniu kostiumów, pani Joannie Sobutkowskiej za przepiękną zimową metamorfozę domku, a panu  Pawłowi Filipkowi za perfekcyjną obsługę sprzętu muzycznego i oświetlenia.
Wesołych świąt !!!
Zdjęcia w zakładce Nowa galeria


Komentarze ()