1

Menu

Regionalny Telefon Zaufania

29 marca 2021r. IZ

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną dzieci i młodzież pozostają w domach w poczuciu zamknięcia, braku możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim braku kontaktu z rówieśnikami. Ciągłe przebywają z osobami dorosłymi w ograniczonej przestrzeni życiowej. 

Wszystkie te sytuacje związane z  brakiem zaspokojenia potrzeb mogą powodować u młodych ludzi frustrację, niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może przyczynić się do powstania lub pogłębienia się np. stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym co przeżywa, o swoich obawach, o swoim stanie psychofizycznym. Powstał więc pomysł uruchomienia „szybkiej linii pomocy”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i problemom dzieci i młodzieży w okresie pandemii Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!

Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:
– Stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii)
– Dokonywanie samouszkodzeń
– Myśli, plany i zamachy samobójcze
– Konflikty i nieporozumienia
– Straty, w tym rozstania i żałoba
– Kryzysy wieku adolescencji.

Ponadto pomoc można również uzyskać dzięki specjalistom z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:

obrazek

Komentarze ()