1

Menu

ŚWIĘTO JABŁKA

31 października 2018r. IZ
26 października 2018 r. w naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski zorganizował Święto Jabłka. Celem imprezy było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do codziennego spożywania jabłek.
Tego dnia po zajęciach uczniowie klas I-III  zebrali się na forum, aby uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu. Dzieci, korzystając z przygotowanej gazetki tematycznej, poznały wiele ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Zdobyte wiadomości wykorzystały w konkursie wiedzy. Uczniowie mieli również możliwość wykazania się swoją sprawnością fizyczną uczestnicząc w licznych zabawach  i zawodach sportowych - oczywiście z jabłkami w roli głównej. Ponadto wykonali piękne jabłka z tektury i bibuły, które zdobią szkolny korytarz.
Dzięki pomocy wspaniałych rodziców uczniów kl. I-III, którzy przygotowali jabłkowe pyszności, na zakończenie świętowania wszyscy mogli delektować się różnymi smakołykami.
Pani dyrektor Iwona Zapała podziękowała opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego p. Lenie Cienkowskiej i Katarzynie Tosiek za zorganizowanie Święta Jabłka.

Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

Komentarze ()