1

Menu

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA

02 maja 2018r. IZ
 

W dniu 25 IV 2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Do udziału w konkursie zgłosiło się 20 uczestników, którzy w części pisemnej przystąpili do pisania testy wiedzy o Ustawie Rządowej z XVIII w. i o okolicznościach jej uchwalenia. Następnie w części ustnej odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące przyczyn, skutków oraz postaci historycznych związanych z tym ważnym dla Polski wydarzeniem. Komisja konkursowa w składzie: Pani. M. Kędzierska, Pani D. Litych po sprawdzeniu prac i wysłuchaniu odpowiedzi uczniów przydzieliła następujące miejsca:
w kategorii klas IV-VI: I miejsce - Kinga Plich kl. V a, II miejsce – Patrycja Fajkowska kl. IV b, III miejsce – Karol Kaczmarek kl. IV a;
w kategorii klas VII-III gimnazjum: I miejsce – Angelika Malicka kl. II a gimn., Szymon Kauc kl. III b gimn., II miejsce – Patryk Jarosiński kl. III b gimn., III miejsce – Wiktoria Bugajska kl. III a gimn., Wiktoria Gomula kl. VII.
Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami, które Pani dyrektor Iwona Zapała wręczyła uczniom podczas AKADEMII Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Komentarze ()