1

Menu

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

24 maja 2018r. IZ
   

W  dniach 14 - 18 maja 2018 r. w naszej szkole, w ramach działań pod hasłem - TYDZIEŃ   BEZPIECZEŃSTWA, odbył się TURNIEJ EKOLOGICZNY przeprowadzony przez panie: Ewelinę Kacperską  i Ilonę Wieczorek. Konkurujące ze sobą drużyny z klas VI-III gimnazjum wykazały się bardzo dużą znajomością tematyki z zakresu ochrony środowiska. Po wspaniałej i emocjonującej  rywalizacji wyłoniono zwycięskie zespoły:
I miejsce zajęła klasa II a gimnazjum,
II miejsce uzyskała klasa III a gimnazjum
III miejsce przypadło klasie VII.
16 maja czwartoklasiści zdali egzamin praktyczny na  kartę rowerową. Natomiast we czwartek,  17 maja,  wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami KRUS-u  z Piotrkowa Tryb., uzyskując wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych.  30-osobowa grupa składająca się  z uczniów klas starszych sprawdziła swoją wiedzę,  odpowiadając na pytania testowe. Pierwsze miejsce uzyskała Paulina Cieślak z kl. II b g., II pozycję zajęła Patrycja Marczak z kl. II a g., a na  III miejscu znalazł się Tomasz Harlejczyk z kl. III b g.
Kolejny dzień, 18 maja, przeznaczono na  pogadanki o bezpieczeństwie, które wygłosili: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Piotrkowa Tryb.  oraz funkcjonariusz Policji. Z kolei panie Agata Pawlak i Aleksandra Czerwińska przeprowadziły SZKOLNY KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Najlepszą okazała się drużyna klasy IV b, kolejne miejsce uzyskali uczniowie z klas:  VI b –II m. i V b  - III m. Młodsi przedstawiciele szkolnej społeczności obejrzeli film dotyczący  bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Podsumowaniem tygodniowej akcji  jest wystawa plakatów -  Jestem bezpieczny, dbam o bezpieczeństwo.                                                                       


Komentarze ()