1

Menu

UCZNIOWIE I LO Z RADOMSKA W NASZEJ SZKOLE

02 kwietnia 2019r. IZ

W dniu 29.03.2019 r. w naszej szkole uczniowie I LO w Radomsku w ramach projektu  losy i działalność posłów II RP do XXV sesji sejmu dzieci i młodzieży  przedstawili życiorys Aleksandra Bogusławskiego –  ps. literacki Jan Młot, ur. 27 maja 1887 r. we wsi Budków w województwie łódzkim, powiat piotrkowski. Polski działacz społeczno-polityczny, nauczyciel, publicysta, działacz NZCH, współzałożyciel PSL. Poseł na Sejm Ustawodawczy I, II. III, IV i V kadencji w II RP w latach 1919-1939
Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej przedstawili historię życia i działalność lokalnego patrioty.  Podsumowując przekazane informacje urządzili     dla uczniów Quiz zakończony nagrodami dla tych, którzy najlepiej go rozwiązali. Aby upamiętnić tę uroczystość przed szkołą  ustawiono ławkę, na której znajduje się tabliczka pamiątkowa z hologramem. Po zeskanowaniu  QR kodu przenosimy się na stronę internetową zawierającą informację nt. Aleksandra Bogusławskiego.
W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor szkoły Iwona Zapała, Jolanta Kołacińska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej, Karolina Piotrkowska główny specjalista do spraw oświaty w gminie Wola Krzysztoporska, Julia i Grzegorz Karlińscy autorzy książek z historii regionu piotrkowskiego, Edyta Michalak pracownik biblioteki publicznej w Gomulinie, krewni Aleksandra Bogusławskiego: Wojciech Kamiński lokalny pasjonat historii, bratanica Jadwiga Cieślak z mężem Janem, Barbara i Antoni Kamińscy, bratanek Tadeusz Bogusławski.
Zdjęcia w zakładce Nowa galeria

Komentarze ()