1

Menu

Akcja Sprzątanie świata 2021

20 września 2021r. IZ

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku akcja ta odbywa się w naszym kraju po raz 28 i jest koordynowana przez Fundację „Nasza Ziemia”.

Cel tegorocznej akcji to promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczestnikiem Akcji może zostać każdy, kto w trzeci weekend września każdego roku, dobrowolnie i w dowolny sposób posprząta swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski.

W dniu 17 września 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” porządkowaliśmy najbliższą okolicę dookoła szkoły. Uczniowie wspólnie z wychowawcami z ogromnym zaangażowaniem ruszyli na „wojnę” z odpadami. Zaopatrzeni w rękawiczki zebrali kilka worków śmieci – głównie szkło i puszki. Raport ze zbiórki przekażemy do Fundacji  „Nasza Ziemia” .

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce i zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy o segregacji w poniższych grach.

Segreguj odpady (learningapps.org)

Odpady BIO (learningapps.org)

MILIONERZY - ODPADY NIEBEZPIECZNE, PSZOK, SKŁADOWISKO (learningapps.org)Komentarze ()