1

Menu

Akcja Szkoła pamięta

24 października 2022r. IZ

Tradycją stał się już fakt, iż uczniowie naszej szkoły w ostatnich dniach października podążają na cmentarz w Gomulinie, aby uprzątnąć miejsca pamięci bliskich naszym sercom zmarłych. I w tym roku 21 października grupa 30 wolontariuszy porządkowała trawniki i alejki wiodące do grobów, myła zapomniane nagrobki, usuwała stare wiązanki i wypalone znicze, wyrywała chwasty oraz zbierała nagromadzone gdzieniegdzie śmieci. Szczególną uwagę uczniów skupiło dobrze nam znane miejsce upamiętniające pracę duszpasterską naszego Patrona – księdza Mariana Wiewiórowskiego oraz zbiorowa mogiła polskich żołnierzy poległych w obronie ojczyzny 5 września 1939r.

Po zakończeniu prac na cmentarzu uczniowie udali się do kościoła, aby i tam dopomóc w uprzątnięciu sterty liści spowijających wszystkie przykościelne klomby, rabaty i trawniki. Pracy było co niemiara, ale wolontariuszom nie brakowało wigoru, energii i sumienności. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach porządkowych, czerpiąc z tego wiele radości oraz satysfakcji z niesienia pomocy choćby w tak prosty sposób.

Nadmieńmy, iż poprzez te działania nasza szkoły po raz kolejny wzięła udział w czwartej edycji akcji pod hasłem „Szkoła pamięta”. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii  naszej ojczyzny.

 #SzkołaPamięta


Komentarze ()