1

Menu

Dzień Patrona 2021

27 października 2021r. IZ
25 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Ks. Mariana Wiewiórowskiego. Ten wyjątkowy dzień w szkolnym kalendarzu uczniowie rozpoczęli w klasach od uroczystego odśpiewania hymnu szkoły. Obejrzeli również film o ks. Wiewiórowskim, który stał się przyczynkiem do rozmów i wspomnień o Patronie. Przedstawiciele klas udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty, zapalić znicz i pomodlić się  przy tablicy upamiętniającej ks. Wiewiórowskiego. Uczniowie wzięli także udział w dyktandzie „Nasz Patron” przygotowanym przez p. Aleksandrę Czerwińską, dzięki czemu nie tylko sprawdzili się w ortografii, ale też bliżej poznali postać Patrona. Wielu wrażeń dostarczył również konkurs plastyczny „Miejsca bliskie naszemu Patronowi”. Uczniowie, inaczej niż zwykle, przygotowywali prace w szkole pod czujnym okiem p. Joanny Sobutkowskiej. Najwięcej emocji jednak wzbudziły długo wyczekiwane zawody w piłkę nożną między klasami VII i VIII przygotowane przez p. Przemysława Szulca. Stawką był Puchar Patrona, a trafił on po zaciętej walce do klasy VIIIa.
Nad wszystkim czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, który przygotował nie tylko pomysły na spędzenie tego dnia, ale też nagrody dla laureatów konkursów.
Był to dzień pełen radości, uśmiechu, zabawy, ale i refleksji, czyli dokładnie taki, jaki był Patron naszej szkoły, ks. Wiewiórowski.

Komentarze ()