1

Menu

DZIEŃ RODZINY

05 czerwca 2018r. IZ
Rodzina … najcenniejszy skarb
Pod takim hasłem  1 czerwca 2018 r. odbyło się wielkie święto mam, tatusiów i dzieci.  Od wielu lat obchodzone jest ono w naszej szkole i co roku to jedna z ważniejszych uroczystości, która gromadzi liczne grono rodziców oglądających artystyczne popisy swych pociech, zwłaszcza tych najmłodszych. W tym roku uroczystość rozpoczęła się  o 8.15 w hali sportowej, gdzie pod kierunkiem Agaty Plich ucz. klasy III b gimnazjum przygotowano piękną dekorację złożoną z misternie wyciętych, ażurowych drzew - symbolizujących więzi rodzinne oraz sylwetek postaci rodziców i dzieci.
    Część artystyczną poprowadzili: Angelika Malicka ucz. kl. II a g., Agata Plich ucz. kl. III b g. oraz Kacper Wesołowski ucz. kl. VII. Na początek w dobry nastrój wprowadzili nas najmłodsi członkowie szkolnej społeczności. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  pod opieką swych nauczycieli zaprezentowały program muzyczno-taneczny, który zebrał zasłużone, gromkie brawa od publiczności. Następnie montaż słowno–muzyczny przedstawili uczniowie klas I-III, recytując wiersze, śpiewając piosenki, a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Pierwszaki inscenizowały treść piosenki „Mama u fryzjera”. Były barwne peruki, buty na obcasach i oryginalny fryzjer… Uczniowie klas starszych  rodzinnie, czyli w siostrzanych lub siostrzano-braterskich duetach recytowali wiersze o mamie i tacie. Były to poruszające i piękne strofy wyrażające miłość, wdzięczność dla rodziców za trud wychowania. Swe przywiązanie do rodziców wyrażaliśmy również poprzez taniec  z elementami akrobatyki w wykonaniu uczennic z kl. VI a oraz układ baletowy zaprezentowany przez Zosię Murata ucz. kl. III c. W tegorocznym świętowaniu podkreślaliśmy wspólne zainteresowania, pasje rodziców i dzieci. Mogliśmy obejrzeć filmik z występu wokalnego Asi Kluf ze swoim tatą oraz posłuchać Sebastiana Rozpędka, który śpiewał przy gitarowym akompaniamencie mamy.   
    Tę wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wysłuchaniem zaśpiewanej przez Asię i Angelikę ucz. kl. II a gimnazjum piosenki „Cudownych rodziców mam”.  Następnie głos zabrała pani Dyrektor Iwona Zapała, by złożyć  wszystkim Rodzicom i wszystkim Dzieciom serdeczne życzenia, wielu wspaniałych lat w zdrowiu i szczęściu, w rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła i miłości. Na uczniów z okazji Dnia Dziecka czekała niespodzianka – wyjazd do kina Helios w Piotrkowie Tryb. na film pt. Han Solo: „Gwiezdne wojny”, dla kas starszych oraz dla młodszej widowni: „Futrzaki ruszają na ratunek”.
Zdjęcia w zakładce Nowa galeria


Komentarze ()