1

Menu

II GMINNY TURNIEJ PROFILAKTYCZNY 2022

22 grudnia 2022r. IZ

II GMINNY TURNIEJ PROFILAKTYCZNY
pod hasłem „Misja - PROFILAKTYKA”

             16 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Gomulinie odbył się II Gminny Turniej Profilaktyczny pod hasłem „Misja - PROFILAKTYKA”, którego inicjatorkami były panie Anna Siekańska i Ewelina Kacperska. Honorowy patronat nad konkursem objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.

Głównym celem turnieju było promowanie zdrowego stylu życia i właściwych postaw społecznych wśród młodzieży, uświadomienie znaczenia starań o zdrowie we wszystkich jego aspektach oraz zapoznanie z narastającym problemem chorób cywilizacyjnych, tj. zaburzenia w odżywianiu, uzależnienia behawioralne.

Uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych w Bujnach, Parzniewicach, Woli Krzysztoporskiej i gospodarze, w pierwszej części turnieju musieli zmierzyć się z testową formą pytań dotyczącą profilaktyki  HIV/AIDS, uzależnień behawioralnych i od substancji psychoaktywnych. W kolejnym etapie konkursu w formie drużynowej i przy udziale publiczności rozwiązywali zadania praktyczne, m.in.: odgrywali scenki odnoszące się do zachowań asertywnych i układali wiersz dotyczący zdrowego stylu życia.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Marta Kopacka z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Edyta Michalak Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej z filią w Gomulinie oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pan Marcin Pawlikowski.

W trakcie trwania turnieju uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki dotyczące szkodliwości dopalaczy, etapów uzależniania się od substancji psychoaktywnych i urządzeń multimedialnych.

II Gminny Turniej Profilaktyczny wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie – Zofia Murat, Jakub Kwiecień i Paweł Rośniak. Uczniowie z pozostałych szkół otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody rzeczowe o tej samej wartości ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.
Komentarze ()