1

Menu

IV Gminne Targi Edukacyjne

15 marca 2022r. IZ

Za nami IV edycja Gminnych Targów Edukacyjnych. To był wspaniały dzień wypełniony licznymi atrakcjami dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych

Honorowy patronat nad Targami Edukacyjnymi Gomulin 2022 objęli Wójt Gminy Wola Krzysztoporska oraz firma Haering Polska z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Otwarcia IV Gminnych Targów Edukacyjnych dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Iwona Zapała.

 W swoim wystąpieniu dyrektor Szkoły Podstawowej podkreśliła, że wybór szkoły to bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka. Targi Edukacyjne pozwalają młodzieży zorientować się w różnorodnej ofercie lokalnych placówek oświatowych, ale również pokazują, że rynek pracy jest dynamiczny. Dlatego tak istotne jest przygotowanie do tego, aby uczyli się przez całe życie i podchodzili elastycznie do zmieniających się okoliczności.

W targach uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Na targach gościli przedstawiciele Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Łodzi, oddział w Piotrkowie – pani Violetta Promny i pani Aleksandra Zając.  Uczestnicy targów mogli poznać prognozę zapotrzebowania na poszczególne zawody oraz wysłuchać wykładu dotyczącego odpowiedzialnego planowania kariery i barometru zawodów.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 20 wystawców - licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Oprócz szkół z Piotrkowa Trybunalskiego pojawiły się także szkoły z Bełchatowa, Bujen, Dobieszkowa, Kleszczowa, Szydłowa i Wolborza. Ósmoklasiści mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych. Wszystkie placówki oświatowe przygotowały dla zwiedzających ulotki, broszury, gazetki reklamowe oraz ciekawe i atrakcyjne stoiska promujące edukacje w swojej szkole. Wszystko to służyło promocji szkół, wzbudzaniu zainteresowania i przyciągnięciu jak największej liczby uczniów na stoisko targowe. Na odwiedzających czekali niemalże wszystkowiedzący o swojej szkole uczniowie i nauczyciele. I właśnie te bezpośrednie rozmowy były niezmiernie cenne dla zainteresowanych dalszą nauką ósmoklasistów.

Targi Edukacyjne 2022 za nami. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za ich obecność podczas tego wydarzenia.

Zdjęcia w zakładce Nowa galeria


Komentarze ()