1

Menu

IX Gminny Konkurs Recytaroski

27 października 2022r. IZ
„Ziemio moja rodzinna,  ziemio moja Ojczysta…”
26 października 2022 r., choć dzień zapowiadał się  mglisty, naszą szkołę już od rana opromienili swym talentem recytatorskim uczestnicy IX GMINNEGO KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ IM. KS. MARIANA WIEWIÓROWSKIEGO.
Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 21 uczniów ze szkół podstawowych w Bogdanowie, Gomulinie, Krzyżanowie, Woli Krzysztoporskiej i Parzniewicach.
Recytacja konkursowa to sztuka mówienia "na żywo", w przestrzeni publicznej do zgromadzonej widowni. Podczas występu można właściwie ocenić  umiejętności, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny budowany słowem, gestem, mimiką. Kierując się takimi kryteriami, powołana przez Panią Dyrektor Iwonę Zapała Komisja Konkursu w osobach: P. Anetta Grudzień – doradca metodyczny z ORE w Piotrkowie Tryb, p. Julia Karlińska – twórczyni i pasjonatka literatury regionalnej, historycznej oraz p. Marcin Pawlikowski – Dyrektor GOK w Woli Krzysztoporskiej wyłonili zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu.
                      W kategorii klas I-IV nagrody otrzymali:
I miejsce – Nikola Białas uczennica kl. IV b Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie;
II miejsce – Maja Wiernicka uczennica kl. IV a Szkoły Podstawowej im. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej;
III miejsce – Krystian Bujacz uczeń kl. II Szkoły Podstawowej w Parzniewicach;
III miejsce – Wiktor Adamczyk uczeń kl. IV b Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
                      W kategorii klas V-VIII :
I miejsce – Anna Malicka uczennica kl. V a Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie;
II miejsce- Maja Maczugowska uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie;
II miejsce - Zofia Murat uczennica kl. VIII c Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie;
III miejsce – Bartłomiej Pirek uczeń kl. VI a Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie;
III miejsce – Magdalena Zapała uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Bogdanowie;
Wyróżnienia: Amelia Książek uczennica kl. VIII c Szkoły Podstawowej im. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej; Nikola Sęderecka uczennica kl. V b Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
W oczekiwaniu na werdykt Jury, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie oglądali spektakl teatralny przygotowany przez p. Joannie Murat, p. Pawła Filipka i p. Agatę Pawlak. Aktorzy – uczniowie klas VIII SP w Gomulinie urządzili prawdziwą ucztę dla widzów. „Świtezianka” Juliusza Słowackiego stała się wdzięcznym materiałem do przekazania ich licznych talentów: aktorskich, wokalnych, tanecznych, dźwiękowych i plastycznych.
Laureaci otrzymali karty prezentowe do sklepu Empik oraz dyplomy i książki,  które wspólnie z Komisją Konkursu wręczył  P. Mieczysław Warszada – zastępca Wójta Gminy Wola Krzysztoporska.
Jury Konkursu podkreśliło bardzo dobre przygotowanie recytatorów, wysoki poziom wystąpień i duże zaangażowanie w przygotowaniu się do tegorocznej edycji konkursu. Pan Wójt oraz Pani Dyrektor podziękowali wszystkim uczniom i ich  opiekunom za wkład pracy i jej efekty. Uczestnicy udowodnili, że recytacja jest ich pasją, sposobem na przekazanie emocji, rozmową z nami prowadzoną pięknym językiem poezji i pełnym miłości do Ojczyzny
.

                                       M. KędzierskaKomentarze ()