1

Menu

Kolejna Akcja Bezpieczny Uczeń

14 listopada 2022r. IZ

07.11.2022 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji „BEZPIECZNY UCZEŃ”, przygotowana przez Panią Lenę Cienkowską i Beatę Kędziorę. Akcja miała na celu promowanie zasad bezpieczeństwa oraz przybliżenie pracy  służb mundurowych.

            W tym rok uczniowie klas I - IV spotkali się ze Specjalistą Służby Leśnej ds. Leśnego Ośrodka Rehablilitacji Zwierząt w Kole oraz Edukacji, Panem Pawłem Kowalskim z Lasów Państwowych Nadleśnictwo Piotrków,  który opowiadał  uczniom, jakie zwierzęta możemy spotkać w lesie, czym się charakteryzują oraz w jaki sposób należy zachowywać się w lesie.

            Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Pani Dagmara Rykaczewska oraz Pan Michał Kędziora, opowiedzieli uczniom klas IV-VIII
o prawidłowych zachowaniach w ruchu drogowym, uświadamiając jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Uczniowie klas I-III wraz z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim brali udział w profilaktyczno-edukacyjnej akcji ,,Jabłko – Cytryna", mającej na celu przypomnienie kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

„Na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym czekały do zjedzenia kwaśne cytryny. Kierowcy mogli się cieszyć, że za popełnione wykroczenia nie otrzymali mandatu, a kwaśny owoc” - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkich kierowców, którzy prawidłowo poruszali się po drodze, dzieci w nagrodę obdarowały jabłuszkiem.

Przedsięwzięcie podsumowała Pani dyrektor Iwona Zapała, która podziękowała gościom za pomoc w zorganizowaniu szkolnej akcji.


Więcej zdjęć w zakładce Nowa galeria
Komentarze ()