1

Menu

Marcelina Mazerat finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

07 czerwca 2022r. IZ
Marcelina Mazerant z klasy VIIIa została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy Polaków z Ziemi Łódzkiej w latach 1914-1945. Od początku I wojny światowej do zakończenia II wojny światowej” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach. Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Pabianicki Pan Krzysztof Habura oraz Prezydent Miasta Pabianic Pan Grzegorz Mackiewicz. Uczennica w swojej pracy przywołała historię rodziny z Mąkolic, która w czasie II wojny światowej ukrywała i uratowała przed zagładą trzech Żydów, za co odznaczona została tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.
Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 3 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach, w którym Marcelina uczestniczyła wraz z nauczycielką historii, p. Ewą Maciołek, pod opieką której przygotowywała pracę. W trakcie uroczystości Marcelina  odebrała zasłużone gratulacje, dyplom, zaświadczenie o tytule finalisty oraz nagrodę.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych oraz prelekcja pt.” Legioniści polscy w Łodzi, Pabianicach i okolicy w latach 1914 – 1918″ wygłoszona przez dr T.Z. Bogaleckiego.
Gratulujemy Marcelinie i życzymy kolejnych sukcesów!

Komentarze ()