1

Menu

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - ELIMINACJE GMINNE

07 marca 2019r. IZ
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
1 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne turnieju, w których wzięło udział 42 uczniów ze szkół podstawowych z Bogdanowa, Bujen, Gomulina, Krzyżanowa, Parzniewic i Woli Krzysztoporskiej.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
- w I grupie wiekowej (klasy I-VI SP): Marika Cieślak, Krzysztof Kołba, Mikołaj Raczyński;
- w II grupie wiekowej (klasy VII – VIII SP i III gimnazjum): Jakub Bugajski, Igor Dryzek, Michał Kacperski, Paulina Cieślak, Mateusz Lasota oraz Kacper Galicki.   
W pierwszym etapie finałowych rozgrywek każdy ze startujących zawodników musiał zmierzyć się z 30 pytaniami testowymi. Sam finał to sprawdzian wiedzy przed komisją, w skład której weszli członkowie jury: przewodniczący kpt Adrian Dziubecki z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim, sekretarz Dominik Ambrozik z UG w Woli Krzysztoporskiej, Grzegorz Konecki - prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej, Rafał Nadajewski - naczelnik OSP Jeżów oraz Jan Czubała - inspektor ds. pożarnictwa w UG Wola Krzysztoporska.
 Uczeń naszej szkoły - Michał Kacperski zajął I miejsce w II grupie wiekowej i będzie reprezentował gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 27 marca br.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki, a finaliści nagrody w postaci plecaków, które wręczał wraz z gratulacjami wójt gminy Roman Drozdek, przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP oraz KRUS-u.
Tegoroczny finał rozpoczął się zgodnie z tradycją strażacką od hymnu i modlitwy strażaka. Uczestników turnieju oraz zaproszonych gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Iwona Zapała. Prawdziwy entuzjazm wzbudziło przedstawienie pt. „Jak Wojtek został strażakiem” przygotowane przez uczniów klasy IVc. Uczniowie przygotowali również  pokaz mody strażackiej. Na zakończenie dla wszystkich zatańczyła uczennica klasy IVc Zosia Murat, członkini zespołu Scat prowadzonego przez pana Zbigniewa Bujakowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas turnieju uczestnicy oglądali zbiory znajdujące się w izbie regionalnej oraz eksponaty zgromadzone na wystawie okolicznościowej.
Wszystkim  uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.
Zdjęcia w zakładce Nowa galeriaKomentarze ()