1

Menu

Powiatowy sukces Celiny!

20 listopada 2022r. IZ

4 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Wolborzu odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej pt. „Z młodej piersi się wyrwało…”, skierowany dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu piotrkowskiego.

Celem przeglądu było: pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych.

            Do udziału w konkursie zgłosiło się 20 szkół. Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Anna Dzitkowska, Nina Pirek, Maria Wojtczyk, Kaja Pyrzakowska, Nikola Sęderecka oraz Celina Pirek, które pod czujnym okiem nauczyciela muzyki, pana Pawła Filipka wyśpiewały patriotyczne kompozycje.

Spośród wszystkich występów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, a podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów miało miejsce 11 listopada w Kolegiacie Św. Mikołaja w Wolborzu, po Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny.

Z naszej Szkoły na zaszczytnym podium znalazła się Celina Pirek, która zajęła III miejsce w kategorii solistów klas IV-VI.

 Naszej Celince oraz wszystkim laureatom i uczestnikom przeglądu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych muzycznych sukcesów!!

 

 


Komentarze ()