1

Menu

Światowy Dzień AIDS - Finał Konkursu

05 grudnia 2022r. IZ

W czwartek (1 grudnia) w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozstrzygnięto wojewódzki konkurs „Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Paweł Rośniak – II miejsce i Gabriela Gajda – IV miejsce.

Organizatorem konkursu był Łódzki Oddział Okręgowy PCK, a patronat honorowy objęli: pan Tomasz Bocheński – Wojewoda Łódzki, pan Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja „Lepsze Jutro”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa łódzkiego. Do finału konkursu zakwalifikowało się 77 uczniów z 39 placówek oświatowych.

Celem konkursu był wzrost wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami, profilaktyka zakażeń HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Pytania były naprawdę trudne, a poziom wiedzy uczestników wyrównany. Podczas podsumowania konkursu nagrodzono młodzież, która wykazała się największą wiedzą dotyczącą zapobieganiu i profilaktyce HIV/AIDS. Zwycięzcom gratulujemy

Komentarze ()