1

Menu

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 i pożegnanie absolwentów

05 lipca 2021r. IZ

Niech w Waszych sercach zostanie cząstka nas, a teraz czas się żegnać. Już czas, już czas… - to motto zakończenia roku szkolnego i  pożegnalnego spotkania uczniów klas VIII z Dyrekcją szkoły, Wychowawcami, Nauczycielami, Rodzicami, Pracownikami oraz młodszymi koleżankami i kolegami naszej szkoły.

Po kilku miesiącach nauczania zdalnego i zaledwie kilkudziesięciu dniach nauki w trybie stacjonarnym w maju i czerwcu dobrnęliśmy szczęśliwie do końca, by po trudnym okresie spowodowanym pandemią udać się na zasłużony, wakacyjny wypoczynek. Zanim jednak uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021, które odbyło się w miniony piątek, 25 czerwca. Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią uroczystość ta odbyła się w dwóch turach: o godzinie 8. 00 rok szkolny pożegnały dzieci z oddziałów 0-V,  natomiast o 10.00 owoce swej pracy odebrali uczniowie z oddziałów VI-VIII. Należy także dodać, że tegoroczna uroczystość odbyła się z udziałem nielicznej delegacji rodziców absolwentów. Pozostali  opiekunowie tym razem czekali na swoje pociechy powracające z cenzurkami w ręku przed budynkiem szkoły lub w domach.

Na uroczystość przybyli: Dyrekcja szkoły, Grono pedagogiczne, Delegacja rodziców, Pracownicy i uczniowie szkoły.  Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie ósmoklasistów, a następnie przekazanie sztandaru szkoły nowo wybranemu pocztowi z klas VII.

Następnie głos zabierała Dyrektor szkoły – Pani Iwona Zapała, która  w swoim przemówieniu skierowała wiele ciepłych słów do Uczniów i Nauczycieli, Pracowników szkoły, Rodziców, dziękując za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym. Skierowała do absolwentów słowa pełne nadziei i wiary w ich dalszy rozwój w kolejnych etapach edukacji. Pogratulowała i podziękowała Rodzicom  za współpracę, życząc  wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku, a później powrotu do normalności, do nauki w ławkach szkolnych.  

Tego dnia Pani Dyrektor wręczyła również Nagrody im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego przyznawane co roku uczniom za zaangażowanie w życie szkoły, osiągnięcia edukacyjne, propagowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych w naszej Małej Ojczyźnie.  Tytułem laureata tej nagrody uhonorowano:

Kingę Pilch – uczennicę klasy VIII a,

Antoniego Kowalskiego – ucznia klasy VIII a.

Kolejnym punktem akademii było nagrodzenie uczniów klas VIII, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce.  Dyrektor szkoły pogratulowała sukcesu wszystkim wyróżnionym, wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast Rodzicom przekazała listy gratulacyjne. Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, dyplomy uzyskane przez uczniów w różnorodnych konkursach.

Niezwykle ważnym i zarazem podniosłym momentem było opuszczenie murów szkoły przez uczniów klas ósmych. Należy podkreślić, że tegoroczna akademia  miała  uroczysty charakter. Absolwenci szkoły w efektownym układzie choreograficznym zatańczyli staropolskiego poloneza i Belgijkę oraz  zaśpiewali pożegnalne piosenki: grupy Manchester, pt. Ostatni raz z moją klasą oraz  Marka Grechuty, pt. Ważne są dni, których jeszcze nie znamy. We wzruszający sposób podziękowali za naukę i wspólnie spędzony czas:

Drogie Panie Dyrektorki, Nauczyciele i Wychowawcy!

Dziś po raz ostatni przekroczyliśmy próg naszej szkoły... Tym razem po to, by Wam serdecznie podziękować za trud, opiekę i za wiedzę, którą przez te wszystkie lata staraliście się nam przekazać.

Spędziliśmy tutaj, razem z Wami i naszymi młodszymi kolegami, miliony magicznych chwil, które na długo pozostaną w naszych sercach. Były to lata pracy, ale i czasy zabawy, radości, zawiązywania przyjaźni, sympatii. Chwilami było ciężko – dręczono nas klasówkami, kartkówkami, odpytywano akurat z tego, czego się nie nauczyliśmy. Lecz taki jest los ucznia i zdajemy sobie sprawę, że te udręki stosowane przez Was, Drodzy Nauczyciele, miały jeden cel – wyposażenie nas w taką wiedzę i takie umiejętności, które pozwolą nam łatwiej wkroczyć w dorosłe życie i lepiej sobie w nim radzić. Ale to nie oznacza, że tylko my miewaliśmy trudności. Wiemy, jak wiele czasu nam Państwo poświęcili, jak wiele cierpliwości włożyli w naszą edukację.

Rozejdziemy się wkrótce każdy w inną stronę. Wybraliśmy nowe szkoły, wejdziemy w nowe środowiska. Cieszymy się z tego, ale wiemy, że długo jeszcze będziemy wspomnieniami wracać tu, że przez wiele miesięcy życie będzie nam udowadniać, iż łatwiej i przyjemniej było nam w tych ścianach.

Postaramy się spełnić nadzieje pokładane w nas przez Rodziców i przez Nauczycieli. Chcemy stać się wartościowymi i dobrymi ludźmi. I wiemy, że będzie to także zasługą Waszą, Kochani Wychowawcy.

Jeszcze raz dziękujemy  Dyrekcji szkoły Pani Iwonie Zapała i Pani Bogumile Szulc, Wychowawcom – Pani Małgorzacie Kędzierskiej, Pani Agacie Pawlak, Nauczycielom, wszystkim pracownikom.

Od każdego z Państwa wiele się nauczyliśmy. To Państwo swoją pracą i dobrym słowem ukierunkowali nasze myślenie oraz wskazywali wartości, jakie towarzyszą nam do dziś. Każdy z Was wpoił w nas piękne maksymy i prawdy, a także pozwolił poznać ten dobry, nasz maleńki świat oraz umiejętność dzielenia się nim z innymi.

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować paniom sekretarkom, paniom woźnym, panu konserwatorowi za dbałość i zaangażowanie włożone w opiekę nad wizerunkiem tejże placówki. To dzięki Wam mogliśmy przebywać w estetycznych i dobrze zagospodarowanych przestrzeniach.

W chwili, kiedy najtrudniej o słowa, przecież pożegnania są zawsze smutne, najlepiej odwołać się do poezji:

A kiedy przychodzi czas rozstania,

Nie zawsze umiesz godnie stawić mu czoła.

Zanurzony w smutku rozstajesz się z ludźmi,

Których kochałeś.

Nie trwaj w nim bezustannie.

Rozstania mają miejsce w twoim życiu.

Są jednak chwilą, z którą musimy się rozstać,

Tak jak przyroda rozstaje się z jesienią,

Aby kiedyś znów powitać wiosnę.

Dziękujemy!

Absolwenci skierowali też słowa podziękowania dla Rodziców za wspieranie ich na szlaku edukacji w naszej zacnej akademii.  Pożegnali młodszych uczniów, zostawiając im cenne wskazówki, jak poruszać się po meandrach szkolnego życia. Następnie wszyscy ósmoklasiści zostali odznaczeni przez siódmoklasistów medalami, które w humorystyczny sposób określały ich uczniowskie nawyki, sukcesy i… grzeszki.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw, a także pożegnanie z Wychowawcami oraz Kolegami i Koleżankami, szkoła na całe dwa miesiące, bo…

LATO CZEKA, CZEKAJĄ WAKACJE!

 MK
Komentarze ()