1

Menu

V Gminny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym

12 maja 2022r. IZ

10 maja 2022 już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy zawalczyli o Fotel Wójta w Gminnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska  Romana Drozdka. Młodzież musiała zmierzyć się z trudnym testem wiedzy o Konstytucji RP, funkcjonowaniu samorządu terytorialnego oraz współczesnym życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja Konkursowa pod czujnym okiem Przewodniczącej Rady Gminy pani Małgorzaty Gniewaszewskiej. Zaszczytne I miejsce i nagrodę główną zdobył Jakub Krzaczyński ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej i to właśnie on na jeden dzień przejmie władzę wykonawczą w Naszej Małej Ojczyźnie i zasiądzie w Fotelu Wójta Gminy. Jakub otrzymał ponadto pamiątkowe pióro z wygrawerowanym napisem „Marzenia się spełniają”, dzięki któremu nie zapomni o tym wyjątkowym sukcesie.

Dyrektor Iwona Zapała pogratulowała wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności i wspólnie z Wójtem i Przewodniczącą Rady Gminy wręczyła uczniom biorącym udział w konkursie dyplomy i upominki.

Nowością tegorocznej edycji było zadanie dodatkowe: ułożenie hasła promującego naszą gminę. Teksty ocenił osobiście pan Roman Drozdek i wybrał najlepszą propozycję, której autorką jest Wiktoria Gajda z klasy VIIIa z naszej szkoły: Gmina Wola Krzysztoporska stoi zawsze szeroko otwarta.

Konkurs przygotował Szkolny Klub Obywatelski, a jego koordynatorkami były panie Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska.

 

 


Komentarze ()