1

Menu

XLIII TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO FINAŁ WOJEWÓDZKI

18 maja 2022r. IZ

Finał wojewódzki XLIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywał się w piątek, 13 maja 2022, na terenie oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb.
Drużyna Szkoły Podstawowej w Gomulinie w składzie: Krzysztof Kołba, Damian Sztuk
i Patryk Zuzański reprezentująca powiat piotrkowski
w eliminacjach powiatowych zajęła II MIEJSCE.


W eliminacjach wzięło udział 38 drużyn.  Drużyny reprezentowały powiaty z całego województwa łódzkiego.  Turniej składał się z kilku etapów, w których to startujący musieli wykazać się wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.  Startujący oceniani byli drużynowo, wykazywali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym,  jazdą po miasteczku ruchu drogowym,  gdzie  musieli zaprezentować posiadaną wiedzę o ruchu drogowym w praktyce,  rowerowy tor przeszkód, którego pokonanie świadczyło o umiejętnościach jazdy na rowerze. Tor przeszkód stanowił niemałe wyzwanie dla uczestników, gdzie ważna była precyzja, płynność, dynamika, balans i elastyczność, a każdy błąd był dostrzegany i oceniany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ostatni etap to część teoretyczna – TESTY, przygotowane zostały przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi.
W ten sposób wyłoniono najlepsze drużyny, które będą reprezentować województwo łódzkie podczas finału krajowego. Dziękujemy za współzawodnictwo i trzymamy kciuki.
Sukces naszych uczniów II miejsce w województwie to duży wkład pracy i zaangażowanie uczniów i nauczycieli.


Komentarze ()