1

Menu

XXI Dzień Papieski - film

14 października 2021r. IZ

W tym roku obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Hasłem tegorocznej edycji były słowa „Nie lękajcie się”.

8 października 2021 r. w naszej szkole zaprezentowano montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną poświęconą tej okazji. Całość została przygotowana przez uczniów klasy IVA pod kierunkiem p. Agaty Suwart, p. Ireny Kasztelan oraz p. Pawła Filipka. Materiał  ukazywał życie i nauczanie Papieża Jana Pawła II. Nie zabrakło w nim odniesień do tegorocznego hasła edycji,  papieskich pielgrzymek po całym świecie, nauczania o rodzinie i troski Papieża o sprawy chorych, niepełnosprawnych czy potrzebujących. Do określonego słowem, dźwiękiem i obrazem scenariusza dodano refleksyjną piosenkę w wykonaniu uczniów wraz z autorskim akompaniamentem.


10 października natomiast czynnie włączyliśmy się w obchody tego szczególnego dnia. Przed każdą mszą świętą w kościele parafialnym przedstawiona była prezentacja poświęcona tegorocznej edycji Dnia Papieskiego. Ponadto, Szkolne Koło „Caritas” prowadziło akcję „Kremówka Papieska”. Po każdej mszy świętej przed kościołem były sprzedawane kremówki. Fundusze ze sprzedaży zostaną przekazane na wsparcie dla uzdolnionej młodzieży w ramach akcji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Trzeba przyznać, że akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i wsparli ten szlachetny cel oraz włączyli się w obchody XXI Dnia Papieskiego!
Komentarze ()