Menu
Zakończenie projektu - Bees, ourfriends
09 lipca 2025r. IZ
„Bees, ourfriends?” – edukacja, pasja i ochrona pszczół
Wraz z końcem roku szkolnego zakończyliśmy nasz projekt, który miał na celu zwiększenie świadomości o kluczowej roli pszczół w ekosystemie, promowanie działań na ich rzecz oraz wykorzystanie języka angielskiego w praktyce. To inspirujące przedsięwzięcie zaowocowało nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem młodych uczestników! Wspólnie z 16 uczniami z klasy VIA rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, które przełamały pierwsze lody i zbudowały zespół pełen energii i pasji. Podczas warsztatów poznaliśmy tajniki życia pszczół, ich znaczenie dla środowiska i ludzi. Uczestnicy samodzielnie rozpoznawali fałszywy miód, zgłębiali wiedzę o pszczelich produktach i ich zastosowaniach. Tworzyliśmy własnoręcznie świece z wosku pszczelego, eksperymentowaliśmy z naturalnymi kosmetykami z miodu i wosku. Rozpowszechnialiśmy też materiały edukacyjne, promując ochronę pszczół wśród lokalnej społeczności. W Sali OSP w Majkowie Dużym piekliśmy bezglutenowe smakołyki z miodu. Spotkaliśmy się z pszczelarzem, poznając od podszewki trud i radości tego zawodu. Posadziliśmy rośliny miododajne, które będą służyć pszczołom i wykonaliśmy drewniane tabliczki, aby edukować społeczność. Podsumowaniem naszych działań był piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego prezentowaliśmy efekty naszej pracy: plakaty, prezentacje i ścieżkę edukacyjną. Uczniowie opowiadali o tym, czego się nauczyli, a na koniec zdalnie podsumowaliśmy projekt z native speakerem.
„Bees, ourfriends?” to nie tylko nauka i kreatywność, ale przede wszystkim krok w kierunku ochrony pszczół i naszego środowiska. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – razem tworzymy lepszą przyszłość dla naszych pszczół i planety!
Całość odbyła się dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymała Pani Beata Kędziora we współpracy z KGW w Majkowie Dużym, na realizację projektu pt. „Bees, ourfriends?”, w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.